Fluted Дрвени Dowel PIN 1/2 x 4 1000 Пакет од МЕЧКА ШУМАТА СНАБДУВАЊЕ

Fluted Дрвени Dowel PIN 1/2 x 4 1000 Пакет од МЕЧКА ШУМАТА СНАБДУВАЊЕ

Достапно за вашата нарачка
DEN 3286.80
Залиха:

Бреза Fluted Dowel Игли - 1/2" од 4" метрички dowel иглички.Fluted, исто така познат како Мулти-Каналите, Дрво Dowel Pins Premium Квалитет Бреза Тврдо Лепак Pins Kiln-сушени да 6-8% moisture Diameter толеранција е +/- 0.005"Нашите Бреза тврдо мулти-ритам или fluted дрво dowel иглички се користи од страна на мебел производители, woodworkers и хобисти каде што силно лепило заеднички е потребно.Димензии : ½" од 3".Контактирајте со нас за директно наредби од 10.000 dowels или повеќе.Dowel иглички од Мечка Шумата Снабдување се САД го Направиле.Метрички големина dowel игли се исто така достапни во пред-залепени борови дрва - види нашиот други огласи за пред-залепени опции.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата