Крајната Текстилни -5 Пакет - Поли-Памук Twill 48 x 72-Инчен Правоаголна Tablecloth, Црна

Крајната Текстилни -5 Пакет - Поли-Памук Twill 48 x 72-Инчен Правоаголна Tablecloth, Црна

Достапно за вашата нарачка
DEN 4088.16
Залиха:

50% Памук / 50% Полиестер.Произведено во САД и Увезени. 5 правоаголни tablecloths секоја мерка 48 x 72 инчи во страни; идеален како шалче или topper на правоаголни маси.Лесна; еден-парче дизајн.Дамка serged рабови.Машина перат; постојана притиснете.Црна 48 x 72 Инчен Правоаголник Twill Polycotton Tablecloths се исти со врвен квалитет лен најде на фино јадење ресторани, хотели, и специјален настан места сега се достапни за вашиот дом оркестарот и партии.Twill ткаенина е 50% Памук / 50% Полиестер.Мека и луксузен додека пациентот за перформансите, ова tablecloth отпорен на брчките и дамки.Совршен за свадби, ресторани, приеми, партии, се грижеа презентации, булчински и бебето тушеви, родендени, buffets, десерт маси и повеќе.Поради варијации во компјутерски монитори, бои, нијанси може да се разликуваат во изглед од екранот на екранот.Бројот на парчиња по пакет е еднаква на пакет име.Ве молиме пребарување Крајната Текстилни за појавување и комплементарни елементи во сите форми и големини.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата