Tache Рококо Домот Раскошен Црна Зелени Paisley Јадење Памук, Лен Tapestry Ткаени Табела Тркач со Tassels 13x54

Tache Рококо Домот Раскошен Црна Зелени Paisley Јадење Памук, Лен Tapestry Ткаени Табела Тркач со Tassels 13x54

Достапно за вашата нарачка
DEN 407.76
Залиха:

Елегантна и раскошен табела topper мат додава празнична допир на кујната, јадење, или дневна соба.Облечи вашата трпезарија табела со нашата убава и сложена флорални paisley medallion ткаени дизајни во нашите лесни, tapestry памук, маса и постелнина.Ткаенини : ткаени памук, лен tapestry faux needlepoint структура.Мерења : 13"W x 54"Л Перење Грижа Инструкции : Сува Чиста или Машина за Миење Ладно, Користете Благ Детергент, Собори Сува или Висат да се Исуши, хлор, Не Железо.Tapestry/needlepoint стил направени со здрав ткиво ткаенина која се чувствува висок квалитет и изгледа домот.Задниот дел на табелата тркач е солидна боја ткаенина која е пораби на предната страна.Оваа трајни мат ќе ви трае за многу сезони за да се дојде.Користете табела тркач за да се покријат за јадење и кујна маси, ги красат вашиот камин, на горниот дел од вашиот гардеробер или суета, ѕид виси, каучот/стол topper, од страна на маса tablecloth, ТВ единица, или кафе на маса тркач.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата