uxcell 29675/29620 Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Сет 2.75 го Понесе 4.4375 К. Г. 1 Ширина

uxcell 29675/29620 Заострените Ролери Имајќи Конус и Купот на Сет 2.75 го Понесе 4.4375 К. Г. 1 Ширина

Достапно за вашата нарачка
DEN 1713.60
Залиха:

Модел : 29675/29620 (Понесе : 69.85 mm / 2.75", Надворешниот Дијаметар : 112.713 mm / 4.4375", Ширина : 25.4 mm / 1").Еден ред заострените валчести лежишта мора да се користат или со вториот лого или како исти пар.Компонентите се separable и меѓусебно дека лесен за одржување.Карактеристики ниска триење и ниско ниво на бучава кои овозможуваат оперативна сигурност.Статички на Оптоварување на 166k N и Динамичко Оптоварување на 111k N.Заострените валчести лежишта се separable во конус собранието и чаша.Тие се дизајнирани да се приспособат во комбинација товари, ми.e.истовремено дејствува радијална и axial товари.Употреба на високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат автомобилската оска системи и транспортни системи.ABEC-1. Z2 Ниво На Бучава.Хром Челик.Заострените валчести лежишта се separable во конус собранието и чаша.Тие се дизајнирани да се приспособат во комбинација товари, ми.e.истовремено дејствува радијална и axial товари.Употреба на високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат автомобилската оска системи и транспортни системи. (Не-separable конус собрание се состои од внатрешен прстен, ролки, и кафез што го задржува & рамномерно простори на ролки.Чашата е едноставно надворешниот прстен.).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата