Grove - Breadboard Големина во 35478.5 мм,Plug-and-Play Конективност

Grove - Breadboard Големина во 35478.5 мм,Plug-and-Play Конективност

Достапно за вашата нарачка
DEN 403.20
Залиха:

On-board Grove порта за да им се овозможи plug-and-play конективност.On-board Dupont конектор за лесно да направат прототип.On-board resettable осигурач (PTC) за заштита : 500m A max струја.On-board Моќ LED да се покаже на работниот статус.Стандард Grove големина : 40*60mm.Опис Ова е breadboard големина во 35*47*8.5 мм и со метални ленти под одбор и потоа да се поврзете на дупки на врвот на одборот.Таму е исто така Grove конектор на табла за да ви овозможи да изградете ја вашата сопствена Grove – модул, и затоа ќе ве однесе до ново ниво на креативност!Овој производ е толку уникатен, кога ќе се спореди со другите наши производи, бидејќи ова не е модул, не штит, не Шапка, но breadboard!Не само досадно breadboard, туку нешто повеќе од тоа!Карактеристики 1.On-board Grove порта за да им се овозможи plug-and-play конективност 2.On-board Dupont конектор за лесно да направат прототип 3.On-board resettable осигурач (PTC) за заштита : 500m A max тековната 4.On-board Моќ LED да се покаже на работниот статус 5.Стандард Grove големина : 40*60mm Пакетот Вклучува Grove - Breadboard x1 Grove кабел x1 4 pin Машки Насловот x1.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата