Преносни Боја Saver Палета Поле 16 Бунари Мулти Користите Боја Четка Слив со Држачот за Четки 6 Наслика Четки и 4 Триаголник Слика Закачалки за Акварел, Gouache, Акрил, масл?

Преносни Боја Saver Палета Поле 16 Бунари Мулти Користите Боја Четка Слив со Држачот за Четки 6 Наслика Четки и

Достапно за вашата нарачка
DEN 2337.60
Залиха:

8 cm (L x W x H) Слика закачалки : 0.Повеќе функции : На акрилна боја организаторот може да послужи како пигмент сад и палета во исто време.5 cm (L x W x H, мери кога се составуваат и задно) Секој оддел : прибл.Карактеристики : Материјал : Количка за барел : TPR Палета поле : пластични и силиконски Слика закачалки : метал Боја четка : дрво, наежвам, метал Главната боја : Количка за барел : сина Палета поле : транспарентна Слика закачалки : златна Боја четка : сина Големина : Вкупната големина на палетата и барел : прибл.3 инчи/ 16 cm во должина од Пакетот вклучува : 1 Парче виткање барел 1 Парче 16 бунари палета поле 6 Парчиња на боја четки 4 Парчиња на сликата закачалки Белешки : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.78 инчен/ 13 x 11 x 4.Тоа е, исто така, подарок избор за деца или ученици кои сакаат да се наслика.Лесно да се применуваат : Да ги користат овие D облик на слика рамка закачалки, вие само треба да се инсталира на завртки (вклучен) во вашата слика рамки со шрафцигер, лесно за ракување.Повеќе користејќи прилики : погоден за чување на разни видови на пигменти, бои saver палета може да биде практична алатка за сликарство клубови, DIY studios, отворено сликарството и уметноста класи, кои служат како идеален партнер за почетници и искусни мајстори.Сигурен за различни usages : направен од компактен пластика, боја saver со капак е дизајниран со 16 парчиња на прегради, нуди доволно простор за да ги чувате бои, на расклопна кофа е направен од TPR, тешко носи во структурата, лицето сликарски четки усвојување на дрвени рачки и услужни влакната, удобни за контрола и употреба, згора на тоа, тие се прицврстени со метални ferrules, не е лесно да се скрши или да падне.4 инчен/ 1 х 1 cm (L x W) Боја четка : прибл.Херметички дизајн : не е силиконска маска во gouache боја палета, која може да ги заштити пигменти во внатрешноста од сушење, држејќи ги влажна за неколку дена, на тој начин намалувајќи го отпадот на пигменти, можете лесно да ги отстраните капакот и се мијат кога станува валкано, не зафаќа премногу време.Мултифункционален уметник сликарство материјали : мини 16 мрежи се наслика saver палета поле може да одговара на вашите потреби на скицирање во отворено и постојат 3 дупки за вас да се одржи четки од различни големини; TPR материјал повеќенаменски кофата ќе го промени својот облик, која може да ви послужи за долго време.Внимателен подароци : Зошто не можете да изберете уметноста боја палета и paintbrushes како подароци за родендените, Божиќ, денот на Благодарноста, ноќта на Вештерките или годишнини, покажува вашата поддршка и грижа за вашите пријатели или семејства кои уживаат во слика, на тој начин што ги прави да се чувствуваат среќни.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата