Burt ' s Пчели Бебе Шампон & Миење, Мирис Слободни & Солза Слободни Бебе Сапун - 12 Унца Шише - Пакување од 3

Burt ' s Пчели Бебе Шампон & Миење, Мирис Слободни & Солза Слободни Бебе Сапун - 12 Унца Шише - Пакување од 3

Достапно за вашата нарачка
DEN 647.28
Залиха:

БЕБЕ ШАМПОН : се Направи бања време лесно со оваа природна, нежен шампон и тело измијте кои се чисти и го омекнува бебе е деликатна, чувствителна кожа.Совршен прилог на било бебе туш подарок или бебето подарок сет,.БЕБЕ ТЕЛО ИЗМИЈТЕ : Блага бебе се мијат и солза слободни бебе шампон дојде заедно во една не-иритирачки формула за да се очисти косата и кожата од глава до пети.ПРИРОДНА ГРИЖА за новороденчињата : Ова бебе шампон и тело измијте има природни растителни врз основа чистење комплекс кој природно moisturizes бебешка кожа.UNSCENTED БЕБЕ МИЕЊЕ : Burt ' s Пчели Бебе Мирис Слободни Шампон & Миење unscented оставајќи бебешка кожа мека чиста и природен мирис.ПЕДИЈАТАР ТЕСТИРАНИ : Клинички докажано да биде безбеден и ефикасен за секојдневна употреба, овој 98.9% природно потекло бебе бања од суштинско значење е формулиран без phthalates, parabens, petrolatum, или SLS.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата