Koyo Б-2416 Игли Валчести Лого, Полн Дополнуваат Подготвени Куп, Отворен, Инчен, 1-1/2 ID, 1-7/8 OD, 1 Ширина, 4300rpm Максимална Ротациона Брзина

Koyo Б-2416 Игли Валчести Лого, Полн Дополнуваат Подготвени Куп, Отворен, Инчен, 1-1/2 ID, 1-7/8 OD, 1 Ширина,

Достапно за вашата нарачка
DEN 691.20
Залиха:

Ги исполнува стандардот ASTM F2162 за обезбедување на квалитетот.Отворен крај може да бидат запечатени или заштитени за да се заштити поаѓајќи од цврсти нечистотии и влага дека може да го намали својот животен век.Валчести лежишта може да се отвори на двата краја (на окно може да помине низ) или open (отвори) на едниот крај и затворени за другите.Ако крај е затворен, запечатување компонента е еластомер усна дека контакти вратило.Целосна дополнување на ролки за високото радијална капацитет од разговор со ролки.Подготвени куп игли валчести со ознака за апликации со високи динамички товари.Иглата се цевките се изработени од преку прекалени, високо ниво на-јаглерод хром челик за издржливост и топлина толеранција, и имаме contoured завршува за оптимизирање на распределбата на контакт стрес.Koyo Лежишта САД произведува игли валчести лежишта, имајќи склопови, и игла ролки за автомобилската и индустриски апликации.Валчести лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Компанијата, основана во 2009 година, е со седиште во Кантонот, О, и ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандарди 14001 и ТС 16949 за обезбедување на квалитетот.Преку прекалени, високо ниво на-јаглерод хром челик ролки за топлина толеранција и трајност под тешките бремиња.Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата