56Wh 33YDH 15.2 V Лаптоп со Батерија за Dell Inspiron 17 7000 7779 7773 7786 7778 2-во-1 15 7577 географска Ширина 3590 3580 3490 3380 G3 3579 3779 G5 5587 Г-7 7588 PVHT1 P30E P30E001 81PF3 081PF3 4 Ќелија

56Wh 33YDH 15.2 V Лаптоп со Батерија за Dell Inspiron 17 7000 7779 7773 7786 7778 2-во-1 15 7577 географска Ширина

Достапно за вашата нарачка
DEN 1026.96
Залиха:

ОДГОВАРА ЛАПТОП МОДЕЛИ : 15.2 V 56 Wh 33 YDH замена на батеријата за Dell Inspiron 17 7000 серија 7773 7778 7786 7779 2-во-1, за dell Inspiron 15 Игри 7577 Серија, за dell Inspiron 17-7773 17-7778 17-7779 17-7786 15-7577; Dell G3 15 3579 Серија, G5 15 5587 Серија, Г-7 15 7588 Серија, G3 17 3779 Серија, Ширина 13 3000 3380 , Ширина 15 3590 , Ширина 15 3580 , Ширина 14 3490 Серија, Vostro 15 7580, Vostro 15 7570 серија лаптоп Модел P30 E P30 E001 P36 E P72 F P75 F.Го ЗАМЕНИ БАТЕРИЈАТА ДЕЛОВИ : 15.2 V 56 Wh 33 YDH лаптоп батеријата се замени дел 99 NF2 PVHT1 81 PF3 081 PF3 DNCWSCB6106 B.ГАРАНЦИЈА Батерија Тип : Литиум-Јонска; Напон : 15.2 V; Капацитет : 56 Wh; Клетки : 4-клетка; Тежина : Околу 11 OZ / 0.75 lb; Големина : 9.19x3.87x0.23in; Состојба : Brand New; Пакети и вклучува : 1 PC 33 YDH лаптоп батеријата(со две слободни screwdrivers и упатство за лесна инсталација, батерија кабел не се вклучени).БЕЗБЕДНОСТ : ECHEER 56 Wh 33 YDH батерии имаат положено строги интелигентни откривање, како што се краток спој заштита, во текот напон заштита, испуштање заштита, во текот тековната заштита, што е важно за батеријата употреба циклус и безбедност.Исто така CE, FCC, Ro HS сертифицирани.Компатибилен Дел Броеви : 33 YDH 99 NF2 PVHT1 81 PF3 081 PF3 DNCWSCB6106 B P30 E P30 E001 Компатибилен Лаптоп Модели : за Dell Inspiron 17 7000 Серија 2 во 1 17 7773 7778 7779 7786 за Dell Inspiron 15 7577 за Dell G3 15 3579 Серија за Dell G3 17 3779 Серија за Dell G5 15 5587 Серија за Dell Г-7 15 7588 Серија за Dell Latitude 13 3000 3380 Серија за Dell Latitude 15 3590 Серија за Dell Latitude 15 3580 Серија за Dell Latitude 14 3490 Серија за Dell Vostro 15 7580 Серија за Dell Vostro 15 7570 Серија Спецификации : Батерија Тип : Li-ion; Напон : 15.2 V; Капацитет : 56 Wh; Мобилен : 4-Клетка; Состојба : Brand New NOTE : 1.Пред купување, ве молиме отворете го вашиот лаптоп назад случај и проверете ја вашата оригинална батерија' дел број/Wh/форма за да бидете сигурни дека сте купување на правилната замена на батеријата! 2.Можете да ја објавите вашето прашање за производот страница Клиент Q&A ' s или Одете на ECHEER storefront да се постави прашање за компатибилност и ние ќе ви одговориме во потрага по некои детали. 3.За заштеда на вашето време, ве молиме контактирајте со нас ако било какви прашања во врска со нашите батерии и ние ќе ви понуди решение побрзо.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата