Botron Црна Лесни ESD Smock Медиум

Botron Црна Лесни ESD Smock Медиум

Достапно за вашата нарачка
DEN 1195.92
Залиха:

Пакет Димензии : 12.0" (L) x 16.0" (W) x 1.0" (H).Тип На Производ : Безбедноста На Снабдување.Пакет Количина : 1. Земја На Потекло : Сад.Botron е ESD Smocks и Јакни дојде во двете Проводници и Предвремени тип ракави, кој во uique навивам рака дизајн, дека кога се носи под spec заобиколува потребата за ESD Зглоб Ремени.Мешавина од полиестер и 12% јаглерод, обезбедува многу ефективна бариера, оклопна статички набој generatade од облеката за намалување на ризикот на статички трансфер на ESD senstive componetents и материјали.Двете дише и лесни Botron нуди ESD Smocks и Јакни во Бела, Сина и Црна боја со големини XS да 4 XL.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата