Resident Evil: Survivor

Resident Evil: Survivor

Достапно за вашата нарачка
DEN 528.48
Залиха:

Опис на производот Raccoon Градот не е единствениот дом на страшната Т-вирусот.Не успеа да избега обид ви остава сам во средината на кошмар на одвратен, мутирани суштества.Resident Evil : Преживеан е прво лице стрелач, врз основа на приказната на ознаката авантура-игра во серија.Брзи рефлекси и нерви од челик се клучот овде; не постојат мисии, нема предодредено песни, ништо да се направи, освен да преживее.И затоа што го барате преку очите на играта е единствена херој, ќе мора да никогаш не заборавајте да се погледне зад вас.Прво лице-стрелецот врз основа на Жител Злото серија на "опстанок хорор" на видео игри, Жител на Злото : Преживеан е несреќна жртва на политичката коректност.Тоа е болно очигледно дека оваа игра е наменета да се игра со светлосен пиштол, кој Јапонската верзија поддржува, но U. S. верзија одлучно не.Наместо тоа, rudimentary контрола шема за користење на Play Station контролер беше заменет, оној кој едноставно е лошо погоден за на друг начин непроменета аркада стил на игра.Беа тоа не за овој голем пречки, Resident Evil : Преживеан други недостатоци ќе биде повеќе толерантни, ако не excusable.Обидот тука за да мито различни елементи на Жител Злото игри на пука- " ем-up само да не го земе.Заплетотшто фрла играч како amnesiac кој го преживеа хеликоптер несреќа само да се најде себе си во foreboding градот преполна со зомби и други одбивни биотехнолошки мутациие повеќе на една страна приказната на Жител Злото сага, и не е многу интересно во тоа.Играта е загатки практично решавање на себе, и додека вашиот карактер е слободен (повеќе или помалку), да се оди каде што сака, на игра е толку ужасно линеарна дека тоа би можело да се одржи на предодредено песна.Откако ќе фактор во игра е груба графика, променлив анимација, и spotty звук, она што се оставени тука, е далеку повеќе лошо отколку пострашно. Џо Hon Pros : Обезбедува некои несакани-приказна елементи на Жител Злото сагата лошите страни : Нема светлина пиштол поддршка; заменет контроли лошо-одговара за аркада стил на игра Груб графика, променлив анимација, и spotty звук Краток игра должина со практично нема реприза вредност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата