Виски Постојан Отворено/Надворешноста Монтажа Лента, Има 5 lb., 1 во х 60 во Тек

Виски Постојан Отворено/Надворешноста Монтажа Лента, Има 5 lb., 1 во х 60 во Тек

Достапно за вашата нарачка
DEN 119.28
Залиха:

Се користи наместо на нокти или завртки.Висок conformability се придржува лесно да вашиот предмет и на површината.Обезбедува цврста, постојана врска за контакт.Држи до 15 кг.по 60"/ (1 lb.по 4"на касета).Лесен-за-применуваат дизајн без неред или алатки.Идеален за употреба на готовиот/насликани површини, метал, пластика, винил и повеќе.Наменет за надворешна употреба.Работи најдобро кога се применува помеѓу 50°-100° F. се Осигура вашата површина е мазна, чиста и сува за најдобар бонд.Големина на : 1 во.x 60 во.Опис на производот Магарешки Деликатна Површината Сликар е Лента е одлична за површини на кои е потребно малку повеќе грижа, како што се дрво подови, позадина, кабинети, насликани base, и свежо обоен ѕидови* (*насликани од најмалку 24 часа пред).Оваа деликатна површината лента со нежни лепило може да остане на површини за до 60 дена и потоа лесно ги отстранува без да остават било леплива остатоци зад себе.Оваа лента карактеристики Работ-Lock Технологија која пломби од боја да се достави остри боја линии и чисти отстранување на вашиот повеќе чувствителни проекти, вклучувајќи акцент ѕидови, декоративни бои и дезени.Без разлика дали сте за заштита на вашата тврдо дрво подови од наслика ломотене или се случува надвор со декоративни mural, се потпираат на Скоч Деликатна Површината Сликар е Лента за професионална изгледа дека е лесно на вашиот површини.Од Производителот на Овој професионален квалитет на лента е наменета за прикачување на предмети до 5 килограми за речиси секој мазна површина.Тоа е времето-отпорни и одржува безбедно дури и на нерамни отворено површини како што се тула или малтер.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата