MediNatura Т-Олеснување Природни Болка со Arnica + 12 Растителна Основа Болка Relievers - 8.75 мл Гел

MediNatura Т-Олеснување Природни Болка со Arnica + 12 Растителна Основа Болка Relievers - 8.75 мл Гел

Достапно за вашата нарачка
DEN 359.76
Залиха:

ПОВЕЌЕ ACTIVES ЗА ПОВЕЌЕ БОЛКА - Arnica плус 12 растителна основа активни состојки како Calendula, Ехинацеа и Hypericum за повеќе олеснување на повеќе видови на болка, вклучувајќи назад, коските, зглобовите, нервна болка, болки во мускулите, и артритис болка.РАСТЕНИЈАТА-НАПОЈУВА БОЛКА - Т-Олеснување е actives се 100% растителна основа вклучувајќи Arnica, растение се користи со векови за болка во мускулите, повреди, модринки и за поддршка на исцелување.Т-Олеснување е замена за Traumeel и содржи над 100 пати повеќе Arnica!.ХОМЕОПАТСКИ ПРИСТАП - Хомеопатијата третира симптоми со микро доза на активната состојка за да се стимулира телото сопствената одбрана.Нашиот пристап се комбинира повеќе потентен actives, во повеќе концентрации за поголемо олеснување на повеќе симптоми.БОЛКА ГЕЛ ДЕКА се ЧУВСТВУВА ДОБРО - Брзо сушење јасно гел носи на активни состојки за тематски болка која не е мрсна, леплива, tingly или stinky. ".ДОБРИ НЕШТА, БЕЗ ГРУБИ ХЕМИКАЛИИ - Обезбедува најдоброто што природата нуди без парфеми, petrolatum или parabens.Болка Гел.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата