CHUNYUNGDA Т-Топ Црево Стеги - Дијаметар Спектар 52-55 мм, од не ' Рѓосувачки Челик Болт, Бенд и Најлон Вметнете Locknut за Радијатор Црево (2.1 инчен-2.2 инчен,2 Парчиња)

CHUNYUNGDA Т-Топ Црево Стеги - Дијаметар Спектар 52-55 мм, од не ' Рѓосувачки Челик Болт, Бенд и Најлон Вметнете

Достапно за вашата нарачка
DEN 302.16
Залиха:

【Големина & Содржина 】Пакување од 2 парчиња.Се вклопува во цевка со надворешен дијаметар : 52-55мм.Ве молиме мерка на надворешен дијаметар на цевката пред да купите. 【Анти- ' Рѓа】Сите црево стеги вклучувајќи Бендот, Т-топ, и Најлон вметнете locknut се направени од високо-квалитет на 304 нерѓосувачки челик. 【Leakproof】Најлон locknut има одлична функција на спречување на олабавување, но тоа може да биде премногу тесни поради термичка експанзија и контракција.Препорачливо е да додадете некои подмачкување на нафта да орев пред употреба. 【Мулти-Функција】Т-топ црево стеги се погодни за DIY Турбо, Интеркулер, Доза, и Турбо Полнач Проекти. 【Заштита Црево】Униформа стегање сила, мазна внатрешна ѕид, и заоблени рабови за оптимално црево грижа.Пакет : 2 buc црево прстиња во торба.Производ Детали : Материјал : бенд, орев, и завртка сите се направени од 300-одделение од нерѓосувачки челик.Големина на : 2.1 инчен-2.2 инчен дијаметар опсег (52 - 55мм), Бенд Ширина : 0.75 инчи(19 мм)Бенд Дебелина : 0.024 инчен (0.6 mm)Тема : Прецизни големина опсег.Висок квалитет на T-тип завртки.Супериорен отпорност на корозија. (304 одделение)Светла површина, без burrs.Висока-притисок отпор.ЗАБЕЛЕШКА : Подобро е да ја проверите вашата Црево OD да се вклопи во работниот опсег пред купување.За некои исклучително тенки или дебели црева, ве молиме да се разгледа на соодветен менгеме големина.Ако имате било какви прашања добредојдовте да контактирате со нас.Најлон locknut има одлична функција на спречување на олабавување, но тоа може да биде премногу тесни поради термичка експанзија и контракција.Препорачливо е да додадете некои подмачкување на нафта да орев пред употреба.Примена : Автомобилство / Водовод / Радијатор / Интеркулер / Турбо/ Издувни Гасови .

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата