Minetom Божиќ Свет String Светла, 33 Стапки 100 Led Самовила String Светла Приклучете, 8 Режими со Далечински Мини Свет Светла за Внатрешна Отворено Спалната соба Партија Свадба ?

Minetom Божиќ Свет String Светла, 33 Стапки 100 Led Самовила String Светла Приклучете, 8 Режими со Далечински Мини

Достапно за вашата нарачка
DEN 407.76
Залиха:

Тие, исто така, го изврши и за ноќта на Вештерките или Божиќ за забавна атмосфера.Водоотпорен и еко-пријателски : Нашата приклучок во низа светла се IP44 водоотпорен, што ги прави погодни за внатрешна или надворешна употреба.Можете исто така да користите бело приемникот да ја промените на светлината режими во случај на далечинскиот да се изгуби.Широко се користи : Овие string светилки може да се користи за внатрешна или надворешна осветлување.Лесен за користење : Овие сијалица string светла се лесни и лесно да се инсталира со кабел вратоврска, купот на кука или grippers.На ул наведени адаптер доаѓа со светла.Тие се совршени за вашиот стан, ученичкиот дом, дек, двор, патио, пред тремот или за возвишеното дрвја, грмушки, занаети.Поставете ја светлината од dimmer да се прилагодат за посебни прилики како слободен, свадба, годишнина или роденден.Купите неколку групи за различни места.7 инчи, и spacinga помеѓу светилки е од 4 инчи.Дијаметар на сијалицата е 0. 8 осветлување сцени, тајмер функции и dimmer : светлата мора 8 осветлување сцени, имено комбинација, во бранови, секвенцијален, slo-glo, си поигруваше или флеш, бавно исчезнат, трепкане и flash, стабилен на.Светлата исто така имате мемориска функција што ќе ви овозможи да го поставите вашиот специфичен режим и употреба на тајмер функција на далечинското за да го вклучите светлото за 6 часа и исклучување на уредот за 18 часа автоматски секој ден.Светилки околу светла се безбеден и сигурен, одржување на ниска температура, дури и по многу часови на употреба.За да го откажете тајмер, едноставно притиснете го копчето "тајмер" копчето повторно за, или само да го исклучите светлата.Светлата се создаде празнична атмосфера.Исто така совршено како подароци за семејството и пријателите.Комерцијален квалитет string светла : свет околу светла се shatterproof, бидејќи тие се направени од пластика. 8 Лесни Начини - Големи партии.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата