0-300мм Точни Дигитални LCD Отчитување Скала за Мелење Машини Стругови Брз Одговор Брзина на 3m/s

0-300мм Точни Дигитални LCD Отчитување Скала за Мелење Машини Стругови Брз Одговор Брзина на 3m/s

Достапно за вашата нарачка
DEN 1641.36
Залиха:

Кога машина за обработка или машина за собранието, мерење и лоцирање на собранието фиксиран на убодни.Оваа дигитални readout за полнење може да биде инсталиран на различни машини и металугрија машини дозволувајќи им на конверзија да дигитални readout.Дигитални readout овозможува точни и повторливи корекција.Тоа може да бидат прилагодени на секоја машина вклучувајќи рутер лифтови, рутер маси, рендисалки, вежба притиска, мелење машини, shapers, и други.Дизајнот е роман и има силна анти-мешање способност.Податоци за излез.Брз одговор брзина (3m/s) и не overspeed грешка.Спецификација : Модел : 0-300 Материјал : алуминиум легура Мерен опсег : 0-300 (mm) Резолуција : 0.01 Читање вредност : 0.01 (mm) вградената батерија : 2 x 3 V CR2032 копчето батеријата (не се вклучени) Вкупна должина : Околу. 43.2 cm/17in Дигитални readout големина : Прибл. 8 x 5.2 cm/3.2 x 2.1 во Тежина : Околу.355g/12.5 оз Пакет листа : 1 x Дигитални Readout 1 x монтажа Додатоци Забелешка : ве Молиме забележете дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.

Кон својствата

Model:
0-300
Material:
aluminum alloy
Measurement range:
0-300 (mm)
Resolution:
0.01
Reading value:
0.01 (mm)
Built-in battery:
2 x 3V CR2032 button battery (not included)
Total length:
Approx. 43.2cm/17in 
Digital readout size:
Approx. 8 x 5.2cm/3.2 x 2.1in
Weight:
Approx.355g/12.5oz
Package list:
1 x Digital Readout  :
1 x Installation Accessories :
Note:
Please note that the new type and old type of this product will be sent randomly, and make sure you will not mind before ordering. :

Најдобри предлози во категоријата