Elmer е PVA Сјајот Лепак | Портокал | 177 ml | Перат | Одлична за Правење на Лигите | 1 Count

Elmer е PVA Сјајот Лепак | Портокал | 177 ml | Перат | Одлична за Правење на Лигите | 1 Count

Достапно за вашата нарачка
DEN 405.60
Залиха:

Лепак кој додава експлозија на бои и трепет за да уметности, занаети и лигите.Одлично за изработка на цветен лепак лигите, без потреба за храна обоеност.Мие со сапун и вода лесно, стрес-слободен cleanups.По мерка на детето формула која што е направен за деца (не за деца под три години).Совршен за добивање на креативните дома или во училница.Се создаде лигите, уметности и занаети, кои стојат надвор со Elmer е Перат Сјајот Лепак.Жив боја на овој PVA лепило додава експлозија на glittery боја и сјај на уметнички проекти, украсување, изработката, и повеќе.Тоа е исто така одлична за додавање на боја на лигите, без потреба од храна боење - само се меша со неколку заедничко домаќинство состојки како сода бикарбона и контакт леќи решение, или Elmer е Магична Течност (се продава одделно).Мие и мерка на детето, Elmer е лепак е лесен, хаос-бесплатен начин да го добиете креативна.Направете вашиот лепак лигите и изработката креации поп со Elmer е.Не се погодни за деца под 3 години.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата