Соларни Јаже Светлина 33FT 100L Отворено Бонбони Трска Јаже Светла Водоотпорен LED Бакар Самовила String Цевка Светла за Тераса Дрво Ограда Патио Градина Дворот на Домот С?

Соларни Јаже Светлина 33FT 100L Отворено Бонбони Трска Јаже Светла Водоотпорен LED Бакар Самовила String Цевка

Достапно за вашата нарачка
DEN 455.76
Залиха:

Соларен панел со кои се соочува сонцето,соларни светилки треба да биде целосно наполнета со директна сончева светлина за 6-8 часа пред првичната употреба.Оваа декоративни соларни јаже string светла направи вашата куќа и градина шармантен и романтичен. 【Malleable бонбони Цевка Покрие】 Овие отворено јаже Светлата е со 33 метри бакарна жица, кој е целосно покриен со јасно бонбони цевки, на цевки од светулка светла е издржлив, но тенка и доволно флексибилен за да се создаде блескав карактер како снешко или елка, додавање на дополнителна забава на вашиот отворен или затворен настани. 【До 19% Висока Енергетска Конверзија го Оценувате】Нашиот сончев јаже светлина со 100pcs ниска топлина емисија, ПРЕДВОДЕНА чипови, до 19% висока енергетска конверзија го оценувате споредба со другите " 13%.IP65 Водоотпорен, и јаже светлата и соларен панел се водоотпорен.Соларни бонбони јаже светлина се токму она што ви треба да се направи вашата елка го добиете вниманието на обожавателите на оваа празнична сезона.Тие се заштита на животната средина и неисцрпна енергија; Издржливи и безбедни за употреба, Led диодите ќе не прегреат по користењето на многу часови, можете да видите некои светулка светла сјае во вашата градина било времето, направи на вашиот двор шармантна. 100 светлечки Led диоди со 360 степени агол на гледање го осветлуваат насока.Без разлика дали тоа е за празнична или романтична расположение, или само да се донесе, весели се чувствуваат до вашиот дом, овие отворено string светлата се најдобри изберете за вас.Не грижете се за да ги користите во дожд.Флексибилни жица може да биде лесно да се наведнуваат и ги обликува околу растенија, знаци, мебел и речиси се друго.Без разлика дали тоа е за празнична или романтична расположение, или само да се донесе, весели се чувствуваат до вашиот дом, овие отворено string светлата се најдобри изберете за вас.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата