Matis Париз Reponse Деликатна Сенси-МЛЕКО Чистење | Нежно Make-up Remover | Млечниот Чистење #A0810041

Matis Париз Reponse Деликатна Сенси-МЛЕКО Чистење | Нежно Make-up Remover | Млечниот Чистење A0810041

Достапно за вашата нарачка
DEN 1608.00
Залиха:

Придобивки : акција за Чистење на шминка отстранување на акција Sooting акција.Сладост на овој млеко носи непосредна чувство на удобност и благосостојба.Наменета за жените од сите возрасти со чувствителна и реактивна кожа.Dermatologically тестирани.RÉPON SE DÉLICATE Нежно make-up remover C O N C E P T Ова не-исплакнете ултра-меки make-up remover, го елиминира шминка додека почитување на кожата.Сладост на овој млеко носи непосредна чувство на удобност и благосостојба.Чувствителна кожа е исчистен, soothed, confortable, со сите траги од шминка отстранети.Наменета за жените од сите возрасти со чувствителна и реактивна кожа.КЛУЧНИ АКТИВНИ СОСТОЈКИ / Портокал цвет од суштинско значење восок Оваа флорални восок се добиени од апсолутна цвет од портокал.Благодарение на својата emollient, смирување и омекнување својства, тоа носи чувство на непосредна удобност, за време на шминка отстранување. / Шафран цвет Природно богато со флавоноиди, овој нежен цвет е ожнеана во Франција според прадедовска и еко-одговорен методи.Познати со векови, за медицински, кулинарски и духовни доблести, тоа ја зајакнува бариера на кожата, ја штити од воспалителни реакции, и го намалува чувството на непријатност.Чувствителна и деликатна кожа се soothed.ДОПОЛНИТЕЛНА СОСТОЈКА / Линден флорални вода Благодарение на неговото благотворно и смирувачки бенефиции, ова флорални вода е идеален за шминка отстранување на чувствителна кожа.Тоа ја олеснува кожата склони кон црвенило и чешање, смирува и чувство на стегање.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата