ЛИФТ-СИТЕ Веб Прашка,Тип 3,Tuff-Edge,2inW,4 ft.L, EE2802TFX4, Сребро.

ЛИФТ-СИТЕ Веб Прашка,Тип 3,Tuff-Edge,2inW,4 ft.L, EE2802TFX4, Сребро.

Достапно за вашата нарачка
DEN 2280.00
Залиха:

Веб Прашка, Прашка Тип Рамен Очи и Eye - Тип 3, Вертикална Hitch Капацитет 6400 lb., Прашка Должина 4 ft., Прашка Ширина 2 In., Број на Plies 2, Прашка Материјал Tuff-Edge Полиестер, Ѓердан Hitch Капацитет за 5000 lb., Кошница Hitch Капацитет 12,800 lb.,.Носат Отпорни Покрие Ниту Еден, Око Должина Од 10 In., Боја На Сребро, Темп.Опсег -60 Степени F преку 200 Степени F, Предиво Слој Латекс, Отпорен на Триење, Сечење, Стандарди ASME B30.9, OSHA 1910.184, WSTDA, ги Вклучува Веб Прашка Безбедност Билтен Рев 3 11.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата