Thermistor, Thermistor Temp Сензор Отпор Сензор на Температура, Отпорник, за Индустрија за Дома(15K-B3950-L30)

Thermistor, Thermistor Temp Сензор Отпор Сензор на Температура, Отпорник, за Индустрија за Дома(15K-B3950-L30)

Достапно за вашата нарачка
DEN 117.12
Залиха:

МАЛ ВОЛУМЕН : Thermistors Отпорник.Мала големина, може да се измери разликата на температурата на тоа дека другите не може да се измери.ЧУВСТВИТЕЛЕН : Ова thermistor имаат висока чувствителност и широк температурата на работа опсег.СТАБИЛНА : Temperture Сензор.Добра стабилност и силна преоптоварување способност.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Thermistor.Лесен за употреба, лесно да се процес во комплексни форми.THERMISTORS ОТПОРНИК : Thermistor може да се користат како електронски коло компонента за инструмент линија температурна компензација и температурна разлика ладно делница температурна компензација, итн.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата