Модерната Црна 42 Тавански Вентилатор LED Светло со Далечински Управувач,Стигнале Ножеви за 6 Брзина,3 Поставки за Времето,Боја на Светлина Промени,ПРЕДВОДЕНА Лустер?

Модерната Црна 42 Тавански Вентилатор LED Светло со Далечински Управувач,Стигнале Ножеви за 6 Брзина,3 Поставки

Достапно за вашата нарачка
DEN 4079.76
Залиха:

【Тавански Вентилатор, Светло Параметар】Фан ножеви на модерната тавански вентилатор LED светло е невидлив, со дијаметар од 42" кога проширена, со дијаметар 22" повече,направена од акрилик,криви дизајн за снабдување правец.Тоа обезбедува возрасни и деца удобно спиење средина инсталиран во спални соби.Извор на светлина : LED леќа чипови dimmable.Сите овие функции може да биде лесно да се во согласност со далечински управувач. 【Висок Квалитет】Ние ги донесуваат најновите чист бакар мотор,генерирање noiselessly,моќни, но енергија-заштеда,издржливи во употреба.Висина (со краток прачка) : во 18.Пакетот вклучува 2 големини на светлината downrods 4" (10cm) / 8" (20cm) за да ги собере различни таванот височини,и тие може да се вчита за 15kg.Абажур : АБС Материјал.Тоа е совршена тела во соби,dinning соби,спални соби,канцеларии,кујни,ресторани,хотели итн.На тавански вентилатор и светлината можат да работат одделно.Ако имате било какви прашања во врска со производот,ве молиме да бидат слободни да контакт прво.Капак,Мотор,Абажур.Моќност : 72 W. 【Предложи Место】На тавански вентилатор LED светлината може да биде инсталиран во 8㎡-25㎡ област.50 in Height (со долго род) : 22. 42 Инчен Објект Големина.Можете да изберете една downrod да се инсталира на тавански вентилатор, светло.,6 брзина брзини за да ја прилагодите - низок,среден,висок брзината и времето на поставување на 1ж/2h/4h.89 in Height (со краток прачка) : 18.ABS ножеви на таванот фан водат надвор и го стави внатре назад автоматско вклучување/исклучување. 【Функционална тавански вентилатор, светло】црна тавански вентилатор, светло е опремен со 3 редовни боја на светлина се менува - бела светлина,дневна светлина,топла светлина,и други шарени светлина, како и црвено светло,сино светло,итн.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата