Мини Појас Машина Мултифункционален Полирање Табела 9000RPM DIY Занаети за Метал Дрво Акрилик Сечење,Прилагодлив брзина

Мини Појас Машина Мултифункционален Полирање Табела 9000RPM DIY Занаети за Метал Дрво Акрилик Сечење,Прилагодлив

Достапно за вашата нарачка
DEN 2236.80
Залиха:

Мулти-функција : електрични мини sandpaper машина може да се користи за DIY модел одлуки, интерес развој, креативно истражување и развој, мали машини за обработка.Контрола на брзината функција : преносни sandpaper машина има за контрола на брзината, функција, која може да се изшкуркан под различни услови за работа, а брзината е на дофат.Непречено функционирање : појас воланот има вграден двојно лежишта, која е не се лизга, и во исто време спречува прашината од внесување на машина и оштетување на лежишта.Обезбедување на квалитет : На здрав рамка и нерѓосувачки челик панел на мали sandpaper машина се трајни и се обезбеди непречено пескарење.Силна моќ : мини sandpaper машина е опремена со мотор со брзина од 9000 вртежи во минута, која има одлична сечење сила и ниско ниво на бучава.Specification Name : Мини појас machine Voltage : 12-24 VRated моќ : 96w No-оптоварување на ветер : 4500-9000 RPM (прилагодливи)9000 RPM фиксна speed Noise : 75-85db Belt големина : 330mm x 15mm/13 x 0.59 inch Machine големина : 140mm x 150mm x 143mm/5.5*5.9*5.6inch Package1 x појас conveyor1 x прилагодливи брзина моќ supply10 x абразивни beltnotes : 1. Поради прирачник за мерење, ве молиме оставете порака за грешка од 0-3cm.2. Поради разликата на различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на производот.Ви благодариме!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата