Плоштад развој од страна на Schneider Electric 9013FHG12J55X Воздушниот Компресор Притисок Прекинувач, 150 Psi Исклучен, 30 Psi Фиксна Диференцијал, 1/4 Npsf Внатрешни, 2-Начин за Ослободув

Плоштад развој од страна на Schneider Electric 9013FHG12J55X Воздушниот Компресор Притисок Прекинувач, 150 Psi

Достапно за вашата нарачка
DEN 710.40
Залиха:

Притисок Switch - Вода или Воздух.Притисок Switch се користи за контрола на electrically управувано мотори.Дијафрагмата Actuated.Вклучува 2-начин притисок за ослободување вентил.Овој Плоштад D Pumptrol 9013 FHG12 J55 X воздушниот компресор притисок switch контроли електричен погон воздушниот компресор во сила коло кога прилагодливи прагот на паѓање е донесена и е поставен за да го исклучите во 150 psi.Switch има 1/4" NPSF внатрешни течност конекција и е погоден за употреба со пониски коњски сили мотор со 1.5 hp) или помалку.Не-прилагодливи диференцијални е 30 psi, и прилагодливи кроена опсег е 70-150 psi.Прекинувачот е дијафрагмата actuated и има фиксна диференцијал.На прагот, или поставување на точка, врз зголемувањето прилагодува со завртки орев.Switch има завртка терминал електрични конекции, и 2-пол NC контакти отворен на зголемувањето на притисокот.На куќиште е Национална Електрични Производители Асоцијација (NEMA) Тип 1 и Ingress Protection (IP) 20 оценет.Прекинувачот е Застрахователи Лаборатории (UL) се Наведени и Канадски Стандарди Организација (АДС) сертифицирани.Оваа опција содржи 2-начин притисок за ослободување вентил.Плоштад D Pumptrol притисок прекинувачи се произведени од страна на Schneider Electric.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата