Копчиња Бамбус / Органски Памук Пелена Инсерти - Ноќно - 2 Пакет (Мал)

Копчиња Бамбус / Органски Памук Пелена Инсерти - Ноќно - 2 Пакет (Мал)

Достапно за вашата нарачка
DEN 360.00
Залиха:

2 пакет на ноќното doubler влошки.Нашите природни бамбус/памук ноќно doublers има 5 абсорбента слоеви на 70% бамбус & 30% органски памук за екстра absorbency.Тие работат како doubler кога купени под Копчиња дневни влошки.Копчиња пелена внесува snap право во нашата пелени опфаќа да се избегне преминот.Бамбус/памук doublers се достапни во сите 3 големини за вашиот расте бебе : - Мали се вклопува бебиња од 7-20 lbs (инсерти се 12" во должина) - Големи одговара на бебиња од 20-35 lbs (инсерти се 14" во должина) - X-Large одговара на бебиња од 25-40 кг (инсерти се 15" во должина).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата