LFJD Автоматско Место Заварување Машина Компјутер Нумеричка Контрола,Пулс, Аргон Лачно Заварување Машина Место Заварувач 110V / 60HZ

LFJD Автоматско Место Заварување Машина Компјутер Нумеричка Контрола,Пулс, Аргон Лачно Заварување Машина Место

Достапно за вашата нарачка
DEN 13200.00
Залиха:

★ Овој производ е со висок квалитет пулсова аргон лак заварчик со совршен заварување за заштита на предмети што треба да се заварување. ★Пулсот аргон лачно заварување машина, опрема цена и водење на трошоците се многу пониски отколку ласерски заварување машина, заварување со ласерски машина функција. ★ Овој производ е произведен во строга согласност со меѓународните стандарди и корисничките барања. ★Производот има карактеристики на малата големина, безбедност и стабилност, удобен операција и одржување. ★ Може да се користи за чисто злато заварување, хром, кобалт легиран заварување, титаниум, заварување и ортодонција, хардвер работното парче заварување, накит поправка заварување, стоматолошки заварување, накит DIY производство.Спецификации : Влезен напон : 110 V / 60 HZ Заварување напон : 40 V влезна моќност : 100 W Заварување на струјата : 50 A-600 A Осигурување цевка : 250 V / 2.0 НА Заварување време : 3ms-30ms Заштита ниво : IP21 Максимална заварување фреквенција : 1 HZ Снабдување притисок : ≥0.1 MPa Максимална аргон потрошувачка : 5 L / min Големина : 41*30.5*26cm Тежина : 10kg Package се Вклучени : 1 x автоматски CNC место welder1 x пиедестал + handle1 x заварување јамка clamp1 x место заварување четка grinder1 X притисок gauge1 X tweezers1 X trachea1 X Хексадецимален Nut1 X волфрам игла .

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата