PH PandaHall 20 Ролни 20 Мерач Алуминиум Жица, 10m(10.9 Метри)/Тркалаат 0.8 mm Флексибилни Метал Уметнички Флорални DIY Накит Занает Beading Жица за Изработка на Накит, 20 Бои

PH PandaHall 20 Ролни 20 Мерач Алуминиум Жица, 10m(10.9 Метри)/Тркалаат 0.8 mm Флексибилни Метал Уметнички Флорални

Достапно за вашата нарачка
DEN 369.36
Залиха:

20 Бои : пакетот вклучува 20 ролни на накит занает алуминиумска жица во 20 боипортокалова, црвена, сребрена, црна, зелена, сина, жолта, виолетова, кафена, итн; секоја боја 1 ролна.Димензии : дијаметар 0.8 mm(20 колосек), 10m(10.9 метри/32.8 метри)/ролна, целосно 200m(218 метри/656 нозе) во пакет.Високо Квалитетен Материјал : направен од обоени елоксирани алуминиумски дури и со металик сјај бои, добра флексибилни, меки, лесни и bendable, не исчезнат и не-корозивен.Лесен за Користење : жица е флексибилна и лесно да се наведнуваат од рака, но не е лесно да се пробие надвор; Ако треба да се скрши, можете да користите алатка за да се намали.ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ : овие таписерии алуминиумска жица може да се применат за изработка на накит, нежен ѓердани, белегзии, цртан лик, занаети жица велосипед, убава pendant; тоа е, исто така, одлично за sculpturing, жица ткаење, украсување, изработката, цвеќарницата уредување, градинарство, завиткување, око иглички одлуки, лак цвеќиња одлуки, итн.Спецификација : Количина : 20 ролни/set.Боја : мешани бои.Материјал : алуминиум.Големина : Алуминиум Занает Жица : 0.8 mm во дијаметар; 10m/ролна, 20colors, 1roll/боја, 20rolls/set; Торба : 190x150mm, внатрешен 15.5x14cm, 2pc.Карактеристики : Овие жици се направени од алуминиум, со добра еластичност, мека и bendable, не е лесно да се пробие надвор.Различни бои може да се користи во различни stringing occassions.Поголем жици може да се користи за да string зрнца кои се поголеми и потешки и помали жици се спротивни.Можете да string некои накит бисери на тоа да биде нараквици, ѓердани и така натаму.И тоа, исто така, може да се користи за да направи некои artwares.Општо земено, тоа е одличен за уметнички проекти, накит проект, занает проекти и повеќе.Одлична за правење на накит компоненти како што синџир maille, beaded синџир, скок прстени, earwires, и жица завиткан приврзоци.Да научат едноставна и возбудливо техники да се направи накит исто како што го гледате во музичките продавници, достапен начин за DIY да се добие голем стил.За поддршка на корисниците : Ако имате било каков проблем со нашиот производ, можете да кликнете на "Продавачот Контакт" копчето во вашата сметка да ни испратите е-маил.ние ќе бидеме среќни да ви помогнат и ние ќе ви одговори што е можно поскоро.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата