ReadyKleen Еден Чекор Дезинфекција Брише - 2 Пакување, 260 Брише - Санација, Чистење, Deoderizing и Disinfctant Брише - Убива Бактериите и Настинка и Грип Вируси - 130 Брише По Када

ReadyKleen Еден Чекор Дезинфекција Брише - 2 Пакување, 260 Брише - Санација, Чистење, Deoderizing и Disinfctant

Достапно за вашата нарачка
DEN 1953.60
Залиха:

БРЗО средства за ДЕЗИНФЕКЦИЈА БРИШЕ : Ready Kleen се брише претходно навлажнета сите намена за еднократна употреба за чистење и дезинфекција брише за хард не-porous површини.АНТИБАКТЕРИСКИ & АНТИВИРУСНО : Убива 99.9% од настинка и грип вируси како и бактериите во само 15 секунди!Целосно disinfects во рок од 5 минути.Без плакнење потребно.Ги УБИВА БАКТЕРИИТЕ кои се ОТПОРНИ на АНТИБИОТИЦИ : Тестиран за да се убие CA-MRSA, MRSA, ВИЗА, VRE и NDM-1 и повеќе, овие се брише virucidal, bactericidal, и pseudomonicidal.Види етикета за целосна детали.ЧИСТЕЊЕ, САНАЦИЈА, DEODORIZING : Со свеж цитрус мирис, овие санација брише чисти, дезинфенкцирам, disinfect и deodorize.Тие нема да го оштети повеќето површини дури и со повтори и проширена употреба.ПРЕМИЈА ОДДЕЛЕНИЕ : Наменета за медицински објекти и индустриски или домашна употреба, овие површината брише се направени во САД.На облека се голем 6" x 8" и се lint слободни.Derma Rite Ready Klen Дезинфекција Wipes Pre навлажнета сите намена за еднократна употреба за чистење и дезинфекција избрише за хард не-porous површини.ЧИСТИ, SANITIZES, DISINFECTS И DEODORIZES*VIRUCIDAL / BACTERICIDAL / PSEUDOMONICIDALBENEFITS : ЕПА-пријавени – вклучен на Листата NKills 99.9% од Бактериите во само 15 Seconds Kills Антибиотик Резистентни Бактерии : CA-MRSA, MRSA, ВИЗА, VRE и NDM-1 Kills Ладно & Грип Viruses Disinfects во само 5 minutes No плакнење needed Large брише (6×8) Свеж цитрус scent Textured избрише помага lift off нечистотија и grime Lint free Won не ги оштети повеќето површини дури и со повтори use ACTIVE СОСТОЈКИ : Alkyl (60% C14, 30% C16, 5% C12, 5% C18) dimethyl benzyl амониум хлориди .. 0.14%Alkyl (68% C12, 32% C14) dimethyl ethylbenzyl амониум хлориди

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата