HPS Перформанси 316 Нерѓосувачки Челик Морски Т-Топ Црево Стегач Големина # 140, одговара 5 ID Црево, Опсег: 5.24 - 5.55 (316-SSTC-133-141)

HPS Перформанси 316 Нерѓосувачки Челик Морски Т-Топ Црево Стегач Големина 140, одговара 5 ID Црево, Опсег: 5.24

Достапно за вашата нарачка
DEN 350.40
Залиха:

100% морски одделение 316 од не ' рѓосувачки челик бенд, болт и орев.Висока јачина супериорен заварени изградба.Настапи и во saltwater апликации и да понуди подобра отпорност на корозија од 304 Т-топ бенд менгеме.Ги исполнува или го надминува SAE Spec.J1508 за Т-Топ стеги.Ефективен опсег : 5. 24" - 5. 55" (133mm-141mm).SAE # 140. Лебдечки мост и валани рабовите за да се заштитат мека црева. 3/4 инчи (19mm) бенд ширина.Максимален вртежен момент Spec 75 во.lbs.Препорачуваме да користите две прстиња за влажно издувните апликација.HPS 100% морски одделение 316 од не ' рѓосувачки челик, Т Гром црево стеги големина # 140 со ефективен опсег 5. 24" - 5. 55" (133mm-141mm) изврши и во saltwater апликации и да понуди подобра отпорност на корозија од стандардот 304 Т-топ бенд менгеме; затоа 316 tbolt стеги најчесто се користи за да обезбеди течење-доказ врски на морските моторот и издувни системи.Професионалци, исто така, се користат на висока јачина 316 Т Гром прстиња во апликации како што се третман на вода и отпадни води системи, воени, филтер кесички, телекомуникациските уреди, санитарни системи, храна и фармацевтска опрема за обработка на.Техничка Спецификација : настапи и во saltwater апликации и да понуди подобра отпорност на корозија од стандардот 304 Т-топ бенд менгеме.Големина # 140. Ефективната Големина Опсег : 5. 24" - 5. 55" (133mm-141mm). 100% Морски Одделение 316 од не ' Рѓосувачки Челик Бенд, Болт и Орев.Висока јачина со супериорен заварени изградба. 3/4" (19mm) бенд ширина со лебдечки мост.Бендот дебелина : 0.6 mm.Максимален вртежен момент Spec 75 во.lbs.Може да се користи со HPS 5" силиконски црева.Дел Број : 316-SSTC-133-141. UPC : 648044881065. Количина : 1. ЗАБЕЛЕШКА : Две прстиња се препорачува да се користи на секој крај на влажно издувните инсталација.

Кон својствата

Perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp. Size # 140. Effective Size Range:
5. 24 - 5. 55 (133mm-141mm). 100% Marine Grade 316 Stainless Steel Band, Bolt and Nut. High strength with superior welded construction. 3/4 (19mm) band width with floating bridge. Band thickness

Најдобри предлози во категоријата