Friedr Дик F. Дик 5 Инчен Boning Нож, Полу Флексибилни - MasterGrip Серија - Објект 828 82 13 - 53, Портокал

Friedr Дик F. Дик 5 Инчен Boning Нож, Полу Флексибилни - MasterGrip Серија - Објект 828 82 13 - 53, Портокал

Достапно за вашата нарачка
DEN 271.20
Залиха:

5" Нож, Полу Флексибилни.Преработка На Месо Стил Се Справи.Висок Јаглерод Германски Нерѓосувачки Челик.Произведени во Германија.Friedr.Дик е основана во Esslingen, Германија во 1778 и продолжува да работи силно, и доби меѓународно признание за дизајн и квалитет.Friedr.Дик е единствениот производител во светот нуди комплетен спектар на ножеви, sharpeners и алатки за касапи, готвачи, земјоделски работници, како и нудат голем линија на комерцијални одделение електричен нож sharpeners.Сеопфатна палета прави F. Дик совршен систем на услуги за службата за храна и преработка на храна индустрии.Во Ф Дик германски направени значи германски квалитет и гордост во производство на алатки кои можат да го издржат употреба и злоупотреба на комерцијални работи на животната средина.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата