19pcs Трендафил Цвеќе Железо На Лепенки, Везови Закрпи DIY Декоративни Applique Налепници за Облека, Фармерки Торба Јакни Чорапи Чевли

19pcs Трендафил Цвеќе Железо На Лепенки, Везови Закрпи DIY Декоративни Applique Налепници за Облека, Фармерки Торба

Достапно за вашата нарачка
DEN 215.76
Залиха:

Пакет : 19pcs Трендафил Цвеќе Железо На Закрпи како на слика шоу.Материјал : Ткаенина.Висок квалитет извезена со топла топи лепило на грбот, лесно железо или да се шие на.Шарени дизајн мотив, со овие железо на patchs,можете да го дизајн во различни стилови.Можете исто така да нив да се покријат недостатокот или грда дупка на вашата облека и да ги направи да изгледаат кул.Широко се Користат за Декорација И Поправка Фармерки Јакна, Т-Маица, Блуза, Чевли, Кеси, Елеци, Капи, Ранец, Облека, Завеса, под Перница, Шамија, Ватенка, Итн.Пакет вклучувајќи : 19pcs Трендафил Цвеќе Железо На Закрпи како на слика шоу.Материјал : Ткаенина, со топла топи лепило на грбот(Може да се шие на железо или на) КАКО ДА ГИ КОРИСТИТЕ ЗАКРПИ : 1. Топлина на железо за да се умерено висока температура која ќе не изгори на ткаенина. 2. Место на далноводи со лицето нагоре на саканата локација на вашиот облека 3. Капак на далноводи со парче ткаенина. 4. Применат притисок за околу 15-30 секунди без да се движат на железо. 5. Откако облека е кул, да ја претвори внатре кон надвор и железо задниот дел на patch за 10~ 30 секунди. 6.Ако сакате applique посигурни, можете да шие по должината на рабовите. 7. Сега уживајте во вашиот бренд нови кориснички облека со новите додатоци!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата