Maxmartt Rccb Ac Прекинувач,BL1E-63 3P+N 63A RCCB Остаток на Тековното Коло Прекинато 230V 30mA

Maxmartt Rccb Ac Прекинувач,BL1E-63 3P+N 63A RCCB Остаток на Тековното Коло Прекинато 230V 30mA

Достапно за вашата нарачка
DEN 306.72
Залиха:

Погоден за колото од 230 V AC 63 A.Обезбеди електрична истекување заштита, заштита од преоптоварување и краток спој заштита.Кршење капацитет до 6k A.Компактна големина, мал простор окупација.Применливи за домашна декорација, инженеринг градежништво, рурална мрежа трансформација, итн. 1.Погоден за колото од 230 V AC 63 A.2.Обезбеди електрична истекување заштита, заштита од преоптоварување и краток спој заштита.3.Кршење капацитет до 6k A.4.Компактна големина, мал простор окупација.5.Применливи за домашна декорација, инженеринг градежништво, рурална мрежа трансформација, итн.

Кон својствата

Model:
BL1E-63 3P+N 63A
Breaking capacity:
6kA
Number of Poles:
3P+N
Rated current:
63A
Rated voltage:
230V
Leakage initiating current:
30mA
Leakage action time:
0.1S
Wiring capability:
10
Protection type:
Leakage, overload, short circuit protection
3C rated voltage range:
AC rated voltage 1500V and below
Weight:
Approx. 275g/9.7oz
Package list:
1 * Residual Current Circuit Breaker :

Најдобри предлози во категоријата