Taramp е MD 3000.1 2 Ohms 3000 W Класа D Полн Спектар на Моно Засилувач

Taramp е MD 3000.1 2 Ohms 3000 W Класа D Полн Спектар на Моно Засилувач

Достапно за вашата нарачка
DEN 5123.28
Залиха:

Одличен за глас како и бас. 2 ohms. 3000 w.Моно.Бас поттик.Број на Канали : 01. Максимална Моќност : . @ 12,6 VDC - 2 OHMS : 3000 W ФИРМИ. @ 12,6 VDC - 4 OHMS : 1920 W ФИРМИ.Јачина на Бучава Сооднос : > 90d B.Зачестеност Одговор : 10 Hz - 18 KHz (-3d B).Текст Отпорност : 22 K Ohms.Минималниот Напон : 9 VDC.Максимален Напон : 16 VDC.Потрошувачка на одмор : 1.00 А. Максимална Музички Потрошувачка : 150 A.Максимална Потрошувачка во Синусоидален Сигнал : 300 A.Димензии : 228 x 70 x 218 mm 8.98" x 2.76" x 8.58".Тежина : 2.5 Kg (5.5 lbs).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата