HPS SLTC-350 Пролет Натоварен од Нерѓосувачки Челик, Т-Топ Менгеме SAE 84 за 3.25 ID Црево, Ефективна Големина 3.5-3.82, 1 Парче, полски

HPS SLTC-350 Пролет Натоварен од Нерѓосувачки Челик, Т-Топ Менгеме SAE 84 за 3.25 ID Црево, Ефективна Големина

Достапно за вашата нарачка
DEN 2248.80
Залиха:

SAE #84. Ефективна Дијаметар Опсег : 3.5"-3.82" (89mm-97mm).Номинален Дијаметар : 3-3/4".Се вклопува 3-1/4" ID HPS силиконски црева.Max.Вртежен момент Спец : 75 во.lbs. 3/4" широк 300 Серија од Нерѓосувачки Челик Бенд и Trunnion; Цинк Позлатен Т-топ, Орев и Извори.Обезбеди униформа запечатување притисок за позитивна сигурен печат.Солидна бендови се спречи црево extrusions, и заоблени бенд рабовите заштита на меки снег материјали.Дизајниран за употреба на високи вибрации и голем дијаметар апликации како што се воздухот кулер систем (цац), авиони, автомобили, тешки камиони, индустриски, водовод, морски индустрии.HPS Нерѓосувачки Челик Пролет Натоварени Т-Топ Менгеме 3.5"-3.82" (89mm-97mm) за 3.25" инчен ID црево овозможува голема сила и 360 степени печат.Додадена пролет е таму за да автоматски се приспособува на менгеме дијаметар да се компензира за експанзија и контракција на црева кога температури или притисок се променат.HPS пролет натоварени стеги се обновливи.Дизајн да ги исполнуваат или надминуваат индустриски одделение спецификација.На стеги има лебдечки мост и валани рабовите за да се заштитат меки снег.Заклучување орев има најлон вметнете за да го спречи од правење резервни надвор.Стегнете со 7/16 инчен штекер клуч.На HPS постојана тензија т гром стеги се широко се користи во цената воздушен кулер систем (цац), авиони, автомобили, камиони и тешки возила, индустриски, хардвер/водовод, и морски индустрии.Техничка Спецификација : Големина #84. Ефективната Големина Опсег : 3.5"-3.82" (89mm-97mm).Супериорен заварени изградба.Лебдечки мост и валани рабовите за да се заштитат мека црева. 3/4 инчи широк 300 Серија од Нерѓосувачки Челик Бенд и Trunnion.Цинк Позлатен Т-топ, Орев и Извори. 7/16 инчен главата Најлон Орев.Max.Вртежен момент Спец : 75 во.lbs.Количина : 1.

Кон својствата

Size #84. Effective Size Range:
3.5-3.82 (89mm-97mm). Superior welded construction. Floating bridge and rolled edges to protect soft hoses. 3/4 inch wide 300 Series Stainless Steel Band and Trunnion. Zinc Plated T-bolt, Nut and Springs. 7/16 inch head Nylon Nut. Max. Torque Spec

Најдобри предлози во категоријата