NinjaBatt Батеријата за HP 919700-850 JC04 JC03 15-BS015DX 15-BS113DX 15-BS115DX 15-BS060WM 15-BS013DX 15-BS070WM 17-BS049DX 17-BS011DX 250-G6 - Високи Перформанси [2200mAh/10.8 v]

NinjaBatt Батеријата за HP 919700-850 JC04 JC03 15-BS015DX 15-BS113DX 15-BS115DX 15-BS060WM 15-BS013DX 15-BS070WM

Достапно за вашата нарачка
DEN 383.76
Залиха:

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ за ЗАМЕНА на ЛАПТОП БАТЕРИЈА : се Донесе вашиот лаптоп врати во живот со Ninjabatt е со висок квалитет лаптоп батерија - Направени од високо квалитетни материјали, врвот одделение батеријата клетки и се одликува со безбедносни карактеристики.ТОЧНО ПОЛНЕЊЕ КАПАЦИТЕТ ШТО ТРАЕ : Секој еден од нашите замена на лаптоп батерии се тестирани за да се исполнат ОЕМ спецификации.Нашата 4 клетки Li-ion батерија е оценет на 33w H/2200m Ah/10.8 V - точно полнење капацитет дека нема да дозволите вие или вашиот лаптоп надолу.БЕЗБЕДНОСТА на ПРВО место : Не падне во купување евтини и небезбедни батерии, нашите батерии се УЛ/CE-/FCC-/Ro HS уверение за безбедност и се одликува со голем број на безбедносни карактеристики, вклучувајќи и краток спој, се прегрее, и преоптоварување заштита.На ВИСОКО КВАЛИТЕТНИ КОМПОНЕНТИ s зошто треба да се третираат вашата машина со Ninjabatts високи перформанси лаптоп батерии - батерии може да смета на батерии кои може да се задржи чекор со вас и на вашиот распоред.Нашите лаптоп батерии се конструирани да ги исполнуваат или надминуваат ОЕМ спецификации за безбедност и ефикасност, но ние сепак успеа да создаде економска алтернатива за скапи ОЕМ батерии.Се одликува со еден тон на безбедносни карактеристики, - Кога станува збор за лаптоп батерии - Ninjabatt is your best bet!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата