JJC Марк V Метал Леќа Худ Заштитник со 49mm Филтер Адаптер Прстен за Fujifilm X100V X100F X100T X100S X100 го Замени Fuji LH-X100 Леќа Худ & AR-X100 Адаптер Прстен, Одговара на Оригиналниот Објект

JJC Марк V Метал Леќа Худ Заштитник со 49mm Филтер Адаптер Прстен за Fujifilm X100V X100F X100T X100S X100 го Замени

Достапно за вашата нарачка
DEN 431.76
Залиха:

Компатибилен со Fujifilm X100 V X100 F X100 T X100 S X100 X70 камера и одговара на оригиналниот објектив капа. 2in1 : Леќа худ & Леќа / Filter адаптер прстен, и двете се направени од елоксирани алуминиумски.Објективот худ обезбедува дополнителна заштита на камерата и објектив, дизајниран за да се минимизира леќа одблесокот од deflecting скитници светлина од внесување на леќа.Адаптер прстен го олеснува прилог на објективот худ или 49mm тема филтер за UV, CPL филтри итн.Потсетување : ве молиме отстранете ја предната прстен на X100 V, X100 F, X100 T, X100 S, X100, X70 пред да инсталирате адаптер прстен.Посветен Леќа Аспиратор со 49mm филтер адаптер за Fujifilm X100 V X100 F X100 T X100 S X100 X70 Одговара на сите X100 серија камера оригиналниот објектив капа Забелешка : Оваа ставка вклучува само леќа худ и филтер адаптер, НЕ вклучува камерата или леќа капа.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата