Clorox 01593 Дезинфекција Кајгана Слободни Брише Свеж Мирис (35 Count) (Пакување од 2)

Clorox 01593 Дезинфекција Кајгана Слободни Брише Свеж Мирис (35 Count) (Пакување од 2)

Достапно за вашата нарачка
DEN 1293.60
Залиха:

Сите намена избрише : овие сите намена за еднократна употреба брише отстрани заеднички алергени бактерии и мензи на површини како што кујнски пултови бања површини и повеќе.Мулти-површина почиста : брише се безбедни за готови дрво запечатени гранит и од нерѓосувачки челик и се на не-храна-контакт површини во домашната канцеларија училница милениче област ученичкиот дом и шкафче соба.ДЕЗИНФЕКЦИЈА БРИШЕ : Clorox Дезинфекција Брише се докажани да го убие COVID-19 Вирусот* во 30 секунди; чисти и убива 99.9% од вируси и бактерии, со моќни, triple-обложени избрише; пакување може да варираат.Расположливиот брише : ова 35-count канистер лесно укина за еднократна употреба антибактериски брише дека имаме чиста Свеж мирис.Фрлете ги брише според производителот инструкции. "НЕ КАЈГАНА : Disinfect и deodorize со Clorox Дезинфекција Брише за кајгана-слободен, сите-во-едно чистење алтернативни дека е безбедно да се користи за играчки и многу повеќе. ". "Clorox Дезинфекција Брише се triple-обложени да се исчисти, disinfect и отстрани алергени за 5x чистење на власт и ја напушти чиста Свеж мирис.Дезинфекција Брише чисти и disinfect со антибактериска моќ која ги убива 99.9% од вируси и бактерии кои можат да живеат на површини до 48 часа, вклучувајќи COVID-19* Вирус, стафилокок, E. coli, MRSA, салмонела, strep и Kleb.Овие сите намена за еднократна употреба брише отстрани заеднички алергени, бактерии и мензи на површини како што кујнски пултови, бања површини и повеќе и може да го спречи растот на бактерии* за до 24 часа.Брише се безбедни за употреба на готовиот дрво, запечатени гранит и нерѓосувачки челик.Дезинфекција Брише се исто така големи on non-food-контакт површини во дом, канцеларија, училница, пет област, ученичкиот дом и шкафче соба.Се чисти со кајгана-слободен брише за да се задржи нечистотијата и бактериите подалеку и да го остави зад себе чиста Свеж мирис. *Убива САРС-Co V-2 на хард, nonporous површини; *мирис предизвикува бактерии на не-контакт со храна површини ".

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата