RIDGID 31305 Модел E-110 Хексадецимален Клуч, 9-1/2-инчен Форумот Хексадецимален Клуч

RIDGID 31305 Модел E-110 Хексадецимален Клуч, 9-1/2-инчен Форумот Хексадецимален Клуч

Достапно за вашата нарачка
DEN 254.40
Залиха:

Хексадецимален вилица дизајн обезбедува мулти-двострано, сигурна потпора на сите хексадецимален завртки, плоштад ореви, синдикатите, и вентил за пакување ореви.Широка вилица прави хексадецимален цевка клуч лесно да се вклопи во целиот големи цевки.Тенок, мазна и вилиците ви овозможи да се лизга во тесни подрачја без никаков напор. 1-1/8-инчен (29 mm) да 2-5/8-инчен (67 mm) цевка капацитет.Хексадецимален вилица дизајн дава мулти-двострано, сигурна потпора на сите хексадецимален завртки, плоштад ореви, синдикати и вентил за пакување ореви.Екстра-широк отворање на форумот модел е идеален за обезбедување на мозоци ореви за тоне и кади.Тенок, мазна и вилиците се лизга во tightest места.Опис на производот Кој иновативен вилица дизајн, RIDGID 31305 Хексадецимален Клуч обезбедува мулти-двострано, сигурна потпора на сите хексадецимален завртки, плоштад ореви, синдикати и вентил за пакување ореви.Нејзините форумот дизајн има екстра-широк отвор кој е идеален за обезбедување на мозоци ореви за тоне и кади, додека широка вилица, исто така, им овозможува на хексадецимален цевка клуч за лесно да се вклопи околу цевки кои се движат од 1-1/8 инчи за 2-5/8 инчи.На хексадецимален клуч има тенки, мазна вилици, кои се лизга во тесни простори за на работно место погодност.Од 1923 година, RIDGID остана симбол на сигурност на посветени професионалци од експерт занаети.Секоја алатка која го носи RIDGID бренд е конструиран за да истите високи стандарди на квалитет, сила и издржливост, како што беше дека првиот тешки-должност цевка клуч повеќе од 80 години.Од Производителот уште Од 1923 година, RIDGID остана симбол на сигурност на посветени професионалци од експерт занаети.Секоја алатка која го носи RIDGID бренд е конструиран за да истите високи стандарди на квалитет, сила и издржливост како што беше дека првиот тешки-должност цевка клуч повеќе од 80 години.Ridgid ги покрива своите производи со доживотна гаранција од дефекти во материјалот или изработката, за животот на алатката.На Ridgid 31305 е Форумот Хексадецимален Клуч со капацитет од 1 1/8-инчен 2 5/8 инчи.На хексадецимален вилица дизајн дава мулти-двострано, сигурна потпора на сите хексадецимален завртки, плоштад ореви, синдикатите, и вентил за пакување ореви.Екстра-широк отворање на форумот модел е идеален за обезбедување на мозоци ореви за тоне и кади.Оваа Хексадецимален Клуч карактеристики тенка, мазна вилици, кои се лизга во tightest места.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата