NTN Имајќи A6075 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Челик, 0.75 се Роди, 0.4391 Ширина

NTN Имајќи A6075 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Челик, 0.75 се Роди, 0.4391 Ширина

Достапно за вашата нарачка
DEN 924.00
Залиха:

ОЕМ-приоритетни.Супер-заврши ролки и raceways.Построги tolerances.Одлична шок отпорни својства.Подолг живот.Заострените валчести лежишта користат конусна ролки и raceways, поставен така што ролки и raceways се сретне на заедничка апекс.Цевките се водени од страна на контакт помеѓу големи крајот на ролери и rib на внатрешниот прстен.Со ова се обезбедува висок капацитет за радијална и еден удар товари.NTN нуди премиум заострените валчести лежишта под NTN и Bower бренд имиња.Чаши, шишарки, и валјаци се направени од случај прекалени легиран челик на "Имајќи Квалитет" да се обезбеди чувствувате замор живот и сигурност.Прецизна контрола на термичка обработка, димензии, и површина од компонентите понатаму да придонесе за сигурен имајќи перформанси.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата