Blackmagic Дизајн Микро Конвертор Двонасочно SDI/HDMI/PSU

Blackmagic Дизајн Микро Конвертор Двонасочно SDI/HDMI/PSU

Достапно за вашата нарачка
DEN 1800.00
Залиха:

SDI Видео Влезови : 1 x SD, HD или 3 G-SDI.SDI Видео Излези : Автоматски да одговара на SD, HD или 3 G-SDI HDMI видео текст.HDMI Видео Влезови : HDMI Тип во.HDMI Излези : HDMI Тип На надвор.Вклучува +5 V универзална напојување со меѓународните штекер адаптери.Blackmagic Микро Конвертор - Двонасочно SDI/HDMI Објавувајќи Blackmagic Микро Конвертор Двонасочно SDI/HDMI, неверојатно мали џеб големина, емитува квалитетни видео конвертор кој истовремено ги претвора SDI да HDMI и HDMI да SDI во сите SD и HD формати до 1080p60. На Blackmagic Микро Конвертор Двонасочно SDI/HDMI ™ ги конвертира сигналите помеѓу професионални SDI емитува опрема и HDMI извори како што се компјутерите, проектори и големиот екран телевизии.На конверторот можете да испратите различни видео формати во двата правци во исто време.На пример, клиентите би можеле да ја користите за да конвертирате NTSC формат видео од SDI да HDMI во една насока, додека истовремено конвертирање 1080p60 видео од HDMI да SDI во друга насока.Blackmagic Микро Конвертор Двонасочно SDI/HDMI карактеристики професионални 3 G-SDI конекции за работа со сите SD и HD опрема и формати до 1080p60, вклучувајќи Ниво А и Б уреди.За разлика од другите мали видео конвертори, Blackmagic Микро Конвертори функција на највисок квалитет емитува технологија, miniaturized во индустриска сила трајни метално куќиште.Клиенти се исто емитува на квалитетот на 10-битен видео обработка се најде во полна големина конвертори.Покрај тоа, Blackmagic Микро Конвертор Двонасочно SDI/HDMI, исто така, има SDI ре-тактовата фрек на 3 G-SDI на текст кој се регенерира на SDI видео сигнал, го намалува SDI jitter и ги подобрува SDI око шема пред сигнал е обработена.Ова им овозможува на повеќе должини на кабел и ги прави неверојатно сигурен за употреба во професионални емитува.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата