Свети Патрик Соларни Јаже Светла Отворено, 33ft 100 LED Трепкане String Светла IP65 Водоотпорен Цевки String Светла за Брануваа Куќа Партија Празник Карневал Божиќ Декорации

Свети Патрик Соларни Јаже Светла Отворено, 33ft 100 LED Трепкане String Светла IP65 Водоотпорен Цевки String Светла

Достапно за вашата нарачка
DEN 383.76
Залиха:

【Свети Патрик Ден СОНЧЕВ ЈАЖЕ СВЕТЛА ОТВОРЕНО】 : 33 стапки 100 LED јаже светлина може да емитираат топла светлина и да ви донесе топла атмосфера за повеќето видови на прослави, вклучувајќи костимот партии, accessorizing тематски забави, родендени, ноќта на Вештерките, Божиќ и други празници, внатрешна или надворешна декорација осветлување. 【8 НАЧИНИ ДА се ИЗБЕРАТ】 : самовила string светлина доаѓа со 8 начини кои се комбинација од бранови, секвенцијален, slogs, си поигруваше/ блескави, бавно исчезнат, трепкане/ трепка и стабилна вклучен, можете да се префрлите од трепка за да трепкане, а потоа бавно незабележано се да ги смирите на. 【IP65 ВОДООТПОРЕН ОТВОРЕНО СВЕТЛА】 : нашата јаже светлина не ќе бидат погодени од било времето за неговата топлина, студ отпорни и водоотпорен функција, заедно со бесни downpour, тоа ќе работат и рунда година, може да се примени за надворешна дрво, куќа, кабинет, градина, патио, пат и толку многу прилики. 【ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЈА СОЛАРЕН ПОГОН】 : не треба батеријата, таа ја апсорбира сончевата енергија во текот на денот, а потоа се претвора автоматски во мрак; Имајте на ум : полнење состојба, директна сончева светлина, полнење 1 - 2 часа да светне 2 - 4 часа, полнење 4 - 8 часа да светне 6 - 12 часа, ако нема сончева светлина на еден облачен ден, тоа ќе светне 1 - 2 часа или помалку. 【ЕДНОСТАВНО се СОБЕРАТ】 : овој соларен погон Свети Патрик Ден string светлина е направен од тенка и bendable бакар и ПВЦ жица маска, побезбедно отколку обичните бакар string светла, флексибилни за да се извртени во било форми и е полесно за складирање; Само инсталирајте светлината на местото што го сакаат, и да уживате во романтична атмосфера во светлина.Соларни Јаже Светла која е заштеда на енергија, издржливи и разноврсна во домашна употреба.Донесе бескрајна среќа на вашето семејство!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата