Виктор 12-Цифрениот Провери и Поправи Биро Калкулатор, Бела

Виктор 12-Цифрениот Провери и Поправи Биро Калкулатор, Бела

Достапно за вашата нарачка
DEN 503.76
Залиха:

Движете се низ за да го модифицирате календарот со Провери и Правилна функција. 3-копче за меморија, проценти копче и повеќе.Големи, 12-цифрениот LCD со тилт за лесно прегледување.Разноврсна соларни/енергија од батеријата. 12-цифрениот десктоп калкулатор со елегантни бели дизајн и сребрени акценти е совршен за модерниот канцеларија.Голем навалите LCD обезбедува лесно гледање.Проверете и Правилна функција ви овозможува да се движите низ и да ги измените вашите записи.Други функции вклучуваат избор на децимални и заокружување прекинувачи, проценти клуч, автоматски константи, backspace копче, три-клучните независни меморија и автоматско енергија надолу.Хибрид моќ работи на соларна енергија со батерија копија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата