8 Парчиња 58 мм Леќа Капа со Линија и Микрофибер Ткаенина за Чистење на Леќите Камери, Леќи Капа Камера Додатоци за dslr фото Апарати

8 Парчиња 58 мм Леќа Капа со Линија и Микрофибер Ткаенина за Чистење на Леќите Камери, Леќи Капа Камера Додатоци

Достапно за вашата нарачка
DEN 143.76
Залиха:

Соодветна големина : големината на објективот капа е 58 mm во дијаметар; ве Молиме потврдете го големина на леќа на камерата пред да нарачате; објективот дијаметар на камерата ќе бидат означени на објективот барел, УВ леќа или леќа капа печатени подолу.Елаборат дизајн : snap тип центар клип поклопец на леќите може да биде брзо прилог на пред леќите на камерата со нежно pinching центарот; Дури и кога поклопецот на леќите е инсталиран, тоа исто така може да биде лесно да се отстрани; страна има провира дупки, кои може да се стави на анти загуба јаже, која е побезбедна и постабилна отколку другите лепило јажиња.Квалитетот материјал : камери, леќи на капа е изработена од квалитетни пластични, кој е издржлив и исклучителна, не е лесно да се носат или се скрши; завртката дизајн на двете страни на покритие може да биде постабилна фиксиран на леќа, па како да целосно да се заштити вашиот леќи на камерата, да ви донесе убаво користење на искуство.Практични додатоци : ќе добиете 8 парчиња на 58 мм леќа капи со линија, дојде со 1 парче на квалитетот микрофибер крпа за чистење, кои се потребни од страна на секој аматерски или професионален фотограф кој сака преземање на фотографии, можат да се заштитат и чистење на леќите на пригоден начин.Компатибилност : поклопецот на леќите заградата е компатибилен со повеќето dslr фото Апарати, УВ леќи (58 mm).Поклопецот на леќите заградата е компатибилен со повеќето dslr фото Апарати, УВ леќи (58 mm).Квалитетот леќа капа е потребна од страна на секој аматерски или професионален фотограф кој сака преземање на фотографии, можат да се заштитат и чистење на леќите на пригоден начин.Страната има провира дупки, кои може да се стави на анти загуба јаже, која е побезбедна и постабилна отколку другите лепило јажиња.Карактеристики : Материјал : пластични Големина : 58 mm во дијаметар Боја : црна Пакет вклучува : 24 x 58 мм Леќа капа 1 x Микрофибер ткаенина за чистење на леќите Белешки : Поради прирачник за мерење, ве молиме оставете мала разлика на големината.Таму може да имаат мала боја разлики поради различни прикази.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата