Glarks 100Pcs 3.9 / 5.9 / 7.9 / 11.8 Долго 304 од не ' Рѓосувачки Челик Издувните Рака Заврши Обложени Заклучување Zip Кабел Врски Сет

Glarks 100Pcs 3.9 / 5.9 / 7.9 / 11.8 Долго 304 од не ' Рѓосувачки Челик Издувните Рака Заврши Обложени Заклучување

Достапно за вашата нарачка
DEN 311.76
Залиха:

♛ Она што Ќе Добиете : Во овој сет, тоа вклучува должина е 100mm/3.9", 150mm/5.9", 200mm/8", 300мм/11.8", ширина е 117mm/4.6" вкупно 100pcs кабел врски, секој за 25pcs. ♛ Висок Квалитет : Сите кабелски врски се направени на 304 нерѓосувачки челик, ' рѓа и отпорен на корозија, екстремна издржливост на суровата средина, повеќе силни од пластични оние, max поддршка на телесната тежина е за 90kg (198lb), операција температура е околу -80℃~+538℃. ♛ Функција : Авто-заклучување дизајн, нема да се грижите за олабавување по инсталацијата; Мазна заоблени рабови се обезбеди безбедно, побезбеден за ракување. ♛ Лесен за Користење : Нема специјални алатки потребни при користење на нив, само треба сет на игла носот plier да се стегне и дијагонала plier или калај snips да се намали на zip вратоврска. ♛ Апликација : Овие тешки челик кабел врски постои ограничување на висока топлина, екстремни временски услови или високи вибрации, може да се широко се користат за рудникот, брод, автомобилски делови, нафта, електрична енергија, компјутер, жица темперамент и дома поправка.Ве молиме внимание дека овие поштенски врски не можат да се прилагоди откако тие се фиксни.Glarks 100 Pcs 3.9" / 5.9" / 8" / 11.8" Долго 304 од не 'Рѓосувачки Челик Издувните Рака Заврши Обложени Заклучување Zip Кабел Врски Поставите Спецификација : Материјал : 304 од не 'рѓосувачки челик Должина : 100mm/3.9", 150mm/5.9", 200mm/8", 300мм/11.8" Ширина : 117mm/4.6" Изберете Нас : ☛ Нашите кабел врски се направени од тешки 304 од не ' рѓосувачки челик, силни и издржливи за употреба. ☛ Авто-заклучување дизајн нема да се изгубат, нивната површина е мазна, без боли кога го користите. ☛ Лесен за користење, само треба игла носот plier да се стегне и дијагонала plier или калај snips да се намали на zip вратоврска. ☛ Широка примена за рудникот, брод, автомобилски делови, нафта, електрична енергија, компјутер, жица темперамент и дома поправка.Како да ги добиете тесни : ① Место околу она што сакате да cinch само како нормален најлон вратоврска ② се Повлече тесни со рака ③ Користење на еден пар на игла носот клешти притисни на табот за одржување на мала топка имајќи во затворач наназад ④ Намалување на вишокот оставајќи околу 1,5 инчи лево ⑤ се Приближи крајот на вишокот со клешти и собере вишокот додека саканиот тензија е постигнато.Пакет Детали : 100mm/за 3,9 инчи 25pcs 150mm/5.9 инчен 25pcs 200mm/8inch 25pcs 300мм/11.8 инчен - 25pcs Вкупно : 100 Pcs.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата