Bingfu Возило Двојна Бенд Шунка Радио Мобилни Радио Антена PL259 VHF UHF 136-174MHz 400-470MHz Аматерски Мобилни Transceiver Автомобил Антена за BTECH ICOM Kenwood Midland Yaesu TYT AnyTone Radioddity Кобра

Bingfu Возило Двојна Бенд Шунка Радио Мобилни Радио Антена PL259 VHF UHF 136-174MHz 400-470MHz Аматерски Мобилни

Достапно за вашата нарачка
DEN 1538.40
Залиха:

Фреквентен Опсег : VHF 136-174 MHz, UHF 400-470 MHz.Максимална моќност:50w, Должина : 29.5 инчи.Стекнат : 3.5 d Bi (136-174 MHz), 6d Bi(400-470 MHz).Антенски Приклучок : UHF PL259 Машки 50 Ohm Конектор.Компатибилен со Аматерски Мобилен Радио, Шунка Радио, FRS ГМРС двонасочна Радио : BTECH, ICOM, Kenwood, Midland, Yaesu, TYT, Any Tone, Radioddity, Кобра, Uniden, Претседател, Галакси Аудио, Про возач на камион, Stryker;.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата