Priva Висок Квалитет Ултра Водоотпорен Лист и Душек Заштитник Бела 44x52 Инчен

Priva Висок Квалитет Ултра Водоотпорен Лист и Душек Заштитник Бела 44x52 Инчен

Достапно за вашата нарачка
DEN 574.56
Залиха:

ИМАЈТЕ ЛИСТОВИ СУВА Нашите лист заштитници се дизајнирани со 4 абсорбента и заштитни слоеви за да се задржи вашиот листови и кревет суви и заштитени од сите ноќ додека се ' уште се чувствуваат удобно и ненаметлива.ЧЕТИРИ СЛОЈ ЗАШТИТА - До 8 чаши заштита, Чува кожата безбедно и заштитени.Удобно мека quilted памук/полиестер врвот површина, мека полиестер fiberfill слој, супер абсорбента висока густина внатрешниот слој и тивко винил водоотпорен водоотпорен не се лизга бариера.ВЕЛИКОДУШНО ГОЛЕМИНА - Во 44" x 52" нашите лист заштитник обезбедува максимална заштита.Дизајниран да се апсорбираат брзо и заклучување во влага, за најдобра заштита и удобност на располагање.ЛАБОРАТОРИЈА ТЕСТИРАНИ - Нашите влошки и заштитници функција нашите Vintex Безбедно Guard Бариера Систем, заверена од страна на трети лица независна лабораторија за да бидат слободни на олово, кадмиум, жива и сите phthalates.ОБНОВЛИВИ - Нашите листови имаат водечка индустрија на 300 миење циклуси.Тие се за миење и фен пријателски, како и bleachable.Економски и еколошки свесни решение за еднократна употреба опции.Нема повеќе средината на ноќта кревет соголување - може да се задржи листови сува цела ноќ со нашите водоотпорен лист заштитник.Поставени над дното лист, лист заштитник штити и душек и листови од влага и дамки предизвикани од инконтиненција или медицински состојби.Нуди 4 слоеви заштита - мека quilted жеден памук и полиестер површина, полиестер влакна пополни слој за екстра мансарда, супер абсорбента висока густина внатрешниот слој, и винил водоотпорен бариера со мека полиестер поврзана заврши.Карактеристики нашите vintex безбедно guard бариера систем - сертифициран од страна на трети лица независна лабораторија за да бидат ослободени од олово, кадмиум и жива и сите phthalates.Нашите ултра priva лист заштитник ќе трае до 300 мие и е машина за миење и фен пријателски.Исто така е способен за апсорбирање на 4 чаши течност за врховниот заштита.Големина 44"x52".

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата