Ecotrin Безбедност Обложени Enteric Аспирин, 81 mg Ниска Сила Таблети 365 ea

Ecotrin Безбедност Обложени Enteric Аспирин, 81 mg Ниска Сила Таблети 365 ea

Достапно за вашата нарачка
DEN 478.08
Залиха:

Ниска сила аспирин (81mg) со enteric безбедност слој дизајниран да го распушти безбедно во вашиот тенкото црево.За привремено олеснување на главоболки, toothaches, болка во мускулите, мала болка од артритис, менструални болки, и настинка.Побезбедно за вашиот стомак додека се уште доставување на здравјето на срцето придобивките од аспирин.Зборувајте со вашиот лекар прво за тоа дали аспиринот е во право за вас. 365 безбедност обложени таблети.Ако сте во потрага за дневна аспирин производ кој е безбеден за стомакот и се уште се испорачува на здравјето на срцето придобивките на аспирин, Ecotrin Ниско ниво на Сигналот е одличен избор.Ecotrin е секогаш безбедност обложена за целокупната здравјето на срцето и стомакот безбедност.Аспирин работи за да се спречи на тромбоцитите во крвта од clumping и на крвта во вашиот артериите, подобрување на протокот на крв кон срцето и мозокот.Безбедноста (или 'enteric') слој на Ecotrin аспиринот го спречува аспирин од растворлив во желудникот.Наместо тоа, тој е дизајниран за да помине преку стомакот и се раствораат во тенкото црево, каде што повеќето хранливи состојки и лековите се апсорбираат во секој случај.На тој начин, стомакот поставата е заштитена од иритација.Тоа е зошто Ecotrin е аспиринот режим, кој е паметен за вашето срце и стомак.Зборувајте со вашиот лекар пред да започнете некоја аспирин режим.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата