Bossy Козметика Моќ Жена Essentials Куршум Кармини (Доброто)

Bossy Козметика Моќ Жена Essentials Куршум Кармини (Доброто)

Достапно за вашата нарачка
DEN 480.00
Залиха:

Вегетаријанската и суровост-слободен формулација.Ултра-Мат и формулиран за да даваат и на кадифена, лесна завршница.Направени со Лубеница семе на нафта за својата emollient и смирувачки својства.Оваа специјална состојка обезбедува на анти-стареењето и антиоксидансно дејство.Во прилог на ова, висок % на киселина масти содржани – вклучувајќи ги и Омега 6 и 9 – делува како бариера на кожата со поправка на активност.Направени со Витамин Е Ацетат за својата emollient и антиоксидантни својства, што го штити усните против ефекти на слободните радикали. 0% Parabens, Минерални масла, Парафински.Вера (bold црвено).Метежот (длабоко кафеава).Храброст (корални).Мудроста (портокал).Храброст (fuchsia).Blendable, високо пигментирани, и долго-траен бои.Вегетаријанската и Слободни на Parabens, Минерално масло, и Silicones.Амбициозни (bold црвено).Инспиративна (розова).Жестока (темно црвена слива).Уверени (грозје).Фокусирани (mauve розова).Незапирлива (портокал црвено).Здрав (светла црвена боја).Еластични (дип парпл црвено).Мека Моќ (mauve браун) и Доброто (нежно светло розова беж).Jemaa Ноар (црна).Musée Готвач (кобалт сина).Ciel Атлас (тиркизна).Lac Menara (зелена).Ние постоиме за да го запалат доверба во амбициозни жени преку козметика, содржини и услуги!Добредојдовте на прекрасен свет на Bossy Жените.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата