49mm 7PC Филтер Поставени за Canon EOS M6, EOS M50, EOS M100 Mirrorless Дигитална Камера со EF 15-45mm Леќа

49mm 7PC Филтер Поставени за Canon EOS M6, EOS M50, EOS M100 Mirrorless Дигитална Камера со EF 15-45mm Леќа

Достапно за вашата нарачка
DEN 478.80
Залиха:

49mm 7 PC Филтер Поставени за Canon EOS M6, EOS M50, EOS M100 Mirrorless Дигитална Камера со EF 15-45mm Леќа.Идеален за заштита на вашите вредни леќа од гребнатини и прашина.Им овозможува на макро фотографија користење на стандарден објектив - УВ филтер апсорбира ув зраците, Кружни Поларизирана филтер елиминира одблесоци од не-метални површини.Комплет Вклучува 3 PC Филтер за Полнење + 4 PC Блиску до сет (+1 +2 +4 +10 филтри) + Микрофибер Крпа за чистење.ЗАБЕЛЕШКА : Овие Фото филтри се компатибилни со сите 49mm леќи.Ве молиме потврдете ја вашата камера е објектив тема големина пред да нарачате.Вашата камера е објектив тема големина ќе бидат означени некаде на објективот барел или печатени под вашиот објектив капа.Овој број е секогаш проследен и со "Ф" (дијаметар) симбол.На пример : Ø49 = 49mm леќа тема големина. 3 Парче Филтер за Полнење Заштита на вашите леќи на камерата од ултравиолетова светлина, додека зголемување на вашиот уметнички можности со овој Суштински филтер за полнење.Комплеткоја вклучува ув филтер, кружни polarizer, и затоплување filter-е идеален додаток за камери со 49mm филтер големина. 4 Парче Блиску До Филтер Мулти Обложени 4 парче Close-up Filter Set се состои од +1, +2, +4 & +10 diopters.Ова е совршен, економска алтернатива на макро леќа.Close-up филтри нудиме еден свет на нови и креативни можности.Тие работат добро со двете традиционални & дигитални камери.Сетот доаѓа со практични за носење.Филтер компатибилен со сите објективи кои имаат 49mm тема : Комплет Вклучува 1. 3 КОМПЈУТЕР Filter Set (УВ + CPL + FLD) 2. 4 PC Филтер Поставени (+1+2+4+10) 3. Ткаенина За Чистење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата