AC GUARD цела СЕЗОНА ЛИСТ-86 / 24 клима уред ПОКРИТИЕ за надвор

AC GUARD цела СЕЗОНА ЛИСТ-86 / 24 клима уред ПОКРИТИЕ за надвор

Достапно за вашата нарачка
DEN 1756.80
Залиха:

Плаќа за себе во една Сезона!Поставете го и Заборави на тоа!.Блокови corrosives - како Лисја, Полен, Нечистотија и Дожд!.Имајте Единица ладилникот работи ефикасно, се Одразува жешкото летно Сонце!.Ја елиминира одделни зима маска, Блокови од снег и Мраз!. 24" size - во текот на Годината Заштита!Поставете го и Заборави на тоа!.На СИТЕ СЕЗОНА AC GUARD – САМО ЗАШТИТНА МАСКА ЌЕ ТРЕБА.. целата ГОДИНА!ЛИСТОТ-86 не е рестриктивна покритие што автоматски се отвора и затвора како вашиот клима уред циклус започнува и престанува.Не само Листот ја Чуваат Лист-86 врши сите во текот на годината : 1.Блокови корозивни остатоци – Блокови остатоци како лисја, полен и нечистотијата од влегуваат преку фан скара и акумулира во компресор домување предизвикува корозија или потребата за чистење.Ова ќе го продолжи животот на вашиот апарат. 2.Штитови од прекумерна влага - ги Штити внатрешните електрични компоненти од влошување од прекумерна површински, кои во време ги кородираат контакти и компромис жици. 3.Се одразува жешкото летно сонце - Нијанси на компресор и внатрешните компоненти од екстремната топлина со мисловните својства на капакот им овозможи на вашето Одделение да работат поефикасно и да останат ладилникот. 4.Ја елиминира посебна зима капак.Листот-86 е вода-доказ и може да се подјармат надолу во зимски месеци да се запре снег и мраз од внесување на AC Единица.Екран тип опфаќа може да ограничување на протокот на воздух од вентилаторот.Ова предизвикува стрес на AC Единица што го прави работите потешко и ќе ја изгуби ефикасност.ЛИСТОТ-86 ја штити вашата Единица, истовремено овозможувајќи максимална струење!ЛИСТОТ-86, всушност, ќе заштедите пари со одржување на вашиот AC Единица кулер за дозволувајќи им на Единица за да работи поефикасно, намалувањето на вашата електрична сметка.Во срцето на системот е полиестер меур ткаенина материјал што ја задржува на меморија за да може да се врати на изедначува позицијата откако на издувни гасови циклус завршува, ефикасно заштита на отворен области на Единицата.Telescoping прилагодливи столбови прави монтажа на snap.Ќе работат на било кој стил AC Единица со користење на постоечките дупки за монтажа на фан чуваат или користат вклучени најлон жица врски да се закачите на пол водич директно со Единицата е фан гарда.Велкро вратоврска падови се исто така вклучени како изборен дополнителна мерка против екстремни зимски правец.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата